Hotelik Nad StawemTomasz Niziołek

05-408 GLINIANKA
Wola Ducka ul. Spacerowa 5
gm. Wiązowna, woj. Mazowieckie

kom. 601 148 379
kom. 693 850 330

e-mail:
kontakt@hoteliknadstawem.waw.pl
Wola Ducka jest to mała miejscowość położona w południowo-wschodniej części woj. Mazowieckiego w powiecie otwockim w miłej spokojnej dzielnicy.
Gospodarstwo agroturystyczne znajduje się 700 metrów od trasy WARSZAWA-LUBLIN nr 17. W pobliżu gospodarstwa są piękne malownicze tereny nizinne oraz leśne wchodzą one w skład Mazowieckiego Parku Narodowego objętego ochroną. Mazowiecki Park Krajobrazowy został utworzony w celu ochrony lasów i cennych przyrodniczo obszarów po prawej stronie Wisły. Zasięg parku to ok. 16 000 ha lasów i łąk. Park zamieszkują liczne ptaki i zwierzęta, rośnie dużo paproci, a w lasach występują liczne torfowiska. W pobliżu znajduje się rzeka Świder około 3 km, (źródła znajdują się na Wysoczyźnie Żelechowskiej w pobliżu Stoczka Łukowskiego, a do Wisły uchodzi w jej 490. km, na granicy miasta Józefów i dzielnicy Świdry Wielkie należącej do Otwocka) w sąsiedniej wiosce Woli Karczewskiej, gdzie zbudowana jest zapora automatycznie podnoszona w zależności od pory roku.
W większości tereny nadrzeczne objęte są Rezerwatem Przyrody. Rezerwat obejmuje obszary zachowane w stanie naturalnym lub mało zmienionym - ekosystemy, ostoje i siedliska przyrodnicze, a także siedliska roślin, siedliska zwierząt i siedliska grzybów oraz twory i składniki przyrody nieożywionej, wyróżniające się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, kulturowymi lub walorami krajobrazowymi.

Powrót...